pondělí 3. srpna 2020

Haley DOYLE: Neviděla jsme tě přicházet

Někteří lidé hledají lásku. Někteří do ni rovnou nabourají.


Neviděla jsem tě přicházetAutor: Haley Doyle
Žánr: román
 Vydáno: METAFORA   2020
  Originální název: Never saw you coming(2020)
Počet stran: 384
               
ANOTACE
Zara Khoury věří na lásku. A to tolik, že vyrazí – se všemi svými věcmi (včetně nepostradatelného mopu) – na cestu z Dubaje do Liverpoolu, aby byla s mužem, kterého sotva zná. Je to riskantní, ale ona si je jistá, že spojit svůj život s Nickem ve městě, kde nikoho jiného nezná, je přesně to, co potřebuje. Stěhování je pro ni snadné – celý život se přesouvala z místa na místo, takže vlastně ani neví jakou zemi opravdu nazývá domovem. Ví jen, že vila v Dubaji, kde žije se svým otcem, nevlastní matkou a bratrem to opravdu není.

Jim Glover je zaseklý na místě. Od doby, co mu zemřel otec, odložil stranou své sny a zůstává v rodném Liverpoolu, aby se staral o matku. Pracuje na místě bez perspektivy jako výběrčí mýta a vypadá to, jako by pro něj veškeré dobrodružství skončilo. Dokud mu nezazvoní telefon a on se nedozví, že se mu možná právě změnil život – v soutěži v rádiu vyhrál zbrusu nové BMW. Jim má náhle pocit, že získal nový směr. Může prodat auto a vzít matku na Floridu za svou sestrou a jejími dětmi. Může konečně seknout s prací a najít si takovou, která by ho opravdu bavila.

Zara a Jim by se, z hlediska pravděpodobnosti, nikdy neměli setkat, ale štěstěna tomu chce jinak, a když se jejich osudy střetnou, začíná cesta, která jim změní život.

Krásný příběh o odvaze riskovat a žít život naplno.


*****

Nejnovější přírůstek z edice 7lásky pochází od britské autorky Haley DOLEY, která slibuje silný příběh o lidské odvaze riskovat a žít svůj život konečně naplno. Co stojí za tímto rozhodnutím a povedlo se autorce dostat svého slibu se dozvíte níže...

Never Saw You Coming by Hayley Doyle #CoverReveal @HayleyDWrites ...Není to tak, jak to na první pohled vypadá....

Není velkým tajemstvím, že se romantická edice 7lásky stala nedílnou součástí mé knihovny, jež doposud přetékala vraždami a násilím. A přiznám se, že jsem za to moc ráda. Každá kniha je originál, nikdy se neopakuje a pro odpočinkové večery naprosto ideální. Navíc v každé z nich se vždy lehce nebo více autor opírá o nějaký ten hlubší problém, ať už to byl Alzheimer, rozvod nebo třeba smrt. Poslední vydaná kniha není výjimkou. 

Zamilovaný příběh, který rozhodně ze začátku jako zamilovaný nevypadá vypráví na střídačku v krátkých kapitolách hlavní hrdinové - Zara a Jim - ich formou. Krom vyprávění jejich životního příběhu a flashbacků  na nás čekají také dva rozdílné pohledy na jednu a tu samou situaci, která je naprosto odlišná pro muže a ženu. Je to velmi podobné, jako to video na Youtube, kde vypráví o jedné a té samé schůzce klasický chlap a nadšená žena. Pokud neznáte, určitě si to pustě, stojí to totiž za to :D 


Neviděla jsem tě přicházet je snad první kniha, kterou si vybavuji z této edice, je možné se také mýlím, jež se neodehrává v Paříži nebo na podobném romantickém místě. Ba právě naopak se ocitáme v chladném a deštivém Liverpoolu (Anglie ) a sem tam narazíme i na horkou Dubaj. 

Když jsem román začala číst, vůbec jsem netušila, co mě vlastně čeká. Ze začátku to vypadalo jako docela předvídatelný oddechový román s kapkou předvídatelnosti a klišé. On pracoval v nudné práci a nic na něho v životě nečekalo, ona se rozjela do Anglie za láskou, která ji zlomila srdce. On poprvé vyhrál auto, se kterým se projížděl po silnici jako drak, ona se snažila najít východisko co dál se svým životem. A BUM! Náraz! Od té doby jsou zamilovaní až po uši! No sice to tak ze začátku opravdu vypadalo, ale opak byl pravdou, protože tahle kniha není o lásce na první pohled, ale životě, jež někdy bere lidské osudy pěknou oklikou, než spolu vlastně můžou dva lidé být. Je to příběh odvaze riskovat...Jak jsem již psala, tento příběh jsem vůbec nečekala a o to větší bylo moje překvapení při čtení jedné stránky za druhou. 

Kniha britské autorky Haley Doyle je velmi povedený romantický počin, kde ale na rozdíl od předešlých knih z této zamilované edice jsem zde z příběhu necítila a neprožívala takové emoce jako například u knihy Med v hlavě a marmeláda v srdci nebo mé oblíbené Někdy je hezké, že mě miluješ. Je vidět, že zde emoce nejsou úplně tak v hlavní roli, jako u předešlých knih. I tak je to příjemný a zajímavý oddechový příběh pro večerní odpočinkové letní čtení.

Neviděla jsem tě přicházet je pro každou romantickou duši a čtenáře, jež hledá  zajímavou odpočinkovou knihu bez zbytečných emocí navíc!


To největší dík patří nejen paní Havlové z GRADY / METAFORA. :)


Pokud Vás kniha zaujala, můžete ji zakoupit například ZDE. 
Další z edice 7lásky
Devět tváří tebeNěkdy je hezké, že mě miluješLáska a sýr v PařížiMuž, který už nikdy nebude spát vedle měMed v hlavě, marmeláda v srdci

Díky za přečtení recenze až sem! 
VašeHaley DOYLE

Never Saw You Coming - Writer Hayley Doyle Talks The Release Of ...

4 komentáře:

 1. Moc pěkná recenze. Neviděla jsem tě přicházet zní dobře jako všechny ty knihy z edice 7lásky. Jen se k tomu dostat. :D

  OdpovědětSmazat
 2. Toto vyzerá ako niečo, čo by ma dostalo z krízy, keby do nej padnem :D Veľmi pekná recenzia :)

  OdpovědětSmazat
 3. Recenzi jsem přelítla pouze rychle očima, protože se na knihu chystám, a jen co dočtu právě čtenou knihu (Anna a Vlaštovčí muž), tak se chci pustit do této. :)

  OdpovědětSmazat
 4. Moc pěkná recenze. Jsem ráda, že se líbí a může směle konkurovat ostatní knihám z edice. ;) Kniha na mě čeká doma a mám v plánu se do ní v brzké době také pustit. ;)

  OdpovědětSmazat