pátek 24. dubna 2020

Co mě zaujalo v květnu !!!


Pile Of Books Macro Android Wallpaper free downloadZdravím všechny! 

Vítejte u dalšího článku s knižními novinkami :)

Tento měsíc lehce nestíhám psát tolik článků, kolik bych chtěla a tak jsem si na pomoc vzala svoji sestru, také milovníka knih, která se mi naštěstí rozhodla pomoci. Snažím se číst, co se dá, ale psaní je už pak horší, protože na to se potřebuji plně soustředit, a to mě prcek ještě moc nenechá a přiznám se, že ponocovat se mi příliš nechce, protože potřebuji spoustu sil :D To je tedy jedna velká změna. No a druhá, že se snažím převést blog na vlastní stránku s doménou www.knihypodlupou.cz, ale stejně v jako prvním bodě, na to potřebuji čas. Ale snažím se to už dodělat. Nedávno jsem zjistila, že blogspot mi už moc nevyhovuje a i když nepíšu teď tolik co dříve, rozhodně to tak nebude napořád!!!

Tak a teď k novému článku. Opět jsem si pro Vás připravila ty nejzajímavější knižní kousky, které se na nás v květnu povalí a já už teď vím, že si jich dost koupím, i když bych měla šetřit, že. :D No ale znáte to!! 

Takže rychle si najděte tužky, notýsky nebo poznámky v mobilu a směle zapisujte, co Vás zaujme :D 


Výsledek obrázku pro ikar nakladatelství

Nová doba obálka knihy  Everything We Keep (Everything #1) by Kerry Lonsdale
Kavárna U Anděla - 29.5.

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století

Wiesbaden, 1945
Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou t
radicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve.
Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty.
Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně.
Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí.VŠECHNO, CO DÁME - 22.5.
Úspěšný fotograf Ian Collins udělal v životě jedinou chybu. Jeho matku to však stálo svobodu a jejich rodinu to dočista zničilo. Ian tak musel vyrůstat sám, daleko od svých rodičů. Po celou tu dobu se však nevzdal naděje, že svou matku znovu najde. Dnes má Ian všechno, co si mohl přát – kariéru fotografa, milující manželku Aimee a úžasnou dcerku Caty. Ke štěstí mu chybí jen dvě věci – článek v National Geographic a jeho matka. Když mu oceňovaný magazín konečně nabídne spolupráci, objeví se v Ianově životě po letech první velký zádrhel. Do života mu vstoupí James, bývalý snoubenec Aimee. A zatímco se Ian honí za kariérou a dávnými přízraky, vzdaluje se mu to jediné, na čem doopravdy záleží. Jeho rodina...Klikatá cesta obálka knihyMilé dítě obálka knihyJeden z nás obálka knihyOsudný slib obálka knihy


KLIKATÁ CESTA - 29.5.
Cesta ke spravedlnosti dokáže být někdy hodně klikatá. Zvlášť vede-li nejzakroucenější ulicí San Francisca. Jmenuje se Lombard Street. A slovo „Lombard“ je jediné a poslední, které vyřkne Denny Clark, než zemře v náručí svého přítele, inspektora Frosta Eastona, před prahem jeho domu. Může Dennyho smrt nějak souviset s úmrtími několika lidí, poblíž nichž byl objeven obrázek červeného hada? Řádí tu sériový vrah? A kdo nebo co je „Lombard“, záhadné jméno, které se mezi sanfranciskou smetánkou vyslovuje pouze šeptem? Bude-li se chtít Frost tentokrát dobrat pravdy, nemůže věřit vůbec nikomu – jeho protivník totiž zná každý Frostův krok a číhá za další zatáčkou, aby mohl znovu udeřit..

MILÉ DÍTĚ - 29.5.
Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.

JEDEN Z NÁS - 29.5.
Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů.
Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanecha
ný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?


OSUDNÝ SLIB- 1.6.

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.Co po ní zbylo obálka knihy

CO PO NÍ ZBYLO - 20.5.
Profesoru poezie na odlehlé Vermontské univerzitě Jonahu Baumovi se celý život převrátí vzhůru nohama, když jeho žena Rebecca a malá dcerka Sally zmizí z domova. Nic neukazuje na únos — žádné stopy vraždy, žádný důkaz, že Rebecca Jonaha opustila. Jen Sallyiny mrazivé kresby, Jonahovy malé lži a šerifovy obavy, že nic není takové, jak to vypadá.

I Sallyina nejlepší kamarádka Lucinda ví, že Sally by jen tak nezmizela, když spolu sdílejí tolik tajemství — zvlášť to, co viděly v lese. A Lucinda přísahala, že tohle tajemství si nechá pro sebe.

V den pětadvacátého výročí zmizení své ženy a dcery najde Jonah v lese malou dívenku. Nemohla by to být Sally? Je holčička vůbec skutečná, nebo je jen výplodem Jonahova zoufalství a smutku? Anebo se v temných lesích odehrává něco zlověstnějšího?

Nikdo není doma obálka knihy Přidat obálku


NIKDO NENÍ DOMA - 8.5.
VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI…

Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy.

Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si u
žili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili.

O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí.

Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?


KOČKA MYŠI NECHYTÁ - 25.5.

Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí.

Proč 
byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové?

Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.  
Prežil som pochod smrti obálka knihy  Muž, který si hrál s panenkami obálka knihy 

PREŽIL SOM POCHOD SMRTI - 29.4.
Rozprávanie chlapca z Bratislavy, ktorý natruc neumrel.

Písal sa rok 1981, keď sa Pavel Taussig rozhodol vytvoriť pre svojho staršieho syna k jeho jedenástym narodeninám svoj životopis, ktorého súčasťou boli aj spomienky na koncentračný tábor.

On sám mal totiž presne jedenásť rokov, keď sa ocitol v Auschwitzi. Aj vďaka svojej silnej a 
nezlomnej vôli prežil hrôzy, ktoré sa tam diali.

Neskôr zvládol i ťažké chvíle v táboroch Mauthausen, Melk a Gunskirchen, ako aj obávaný Pochod smrti.

Toto je jeho skutočný príbeh tak, ako ho prežíval, keď bol ešte len chlapcom.

Nenávist se probouzí

Expertka na šifrování Linn Ståhlová pronásleduje brutálního vraha v prvním dílu strhující trilogie NENÁVIST.

Ve Stockholmu někdo zabíjí ženy. Omámí je prášky, udusí polštářem a s pedantskou důsledností se zbaví důkazů. Tělo za sebou zanechává naaranžované jako porcelánovou panenku. Detektivové Rick
ard Stenlander a Erik Svensson osloví s žádostí o pomoc při vyšetřování expertku na počítače a kryptologii Linn Ståhlovou. První obětí byla studentka, stejně jako Linn, a oni mají důvod se domnívat, že Linn by mohla vraha znát.

Má to ale háček – Linn je bývalou členkou Antifašistické akce, organizace vedené na černé listině švédské tajné služby, v minulosti byla souzena za zločiny proti národní bezpečnosti a vůči spolupráci s policií proto zaujímá dost skeptický postoj. Hodiny ale tikají, a jestli má nesourodý tým zastavit sériového vraha, musí jít osobní problémy stranou.

Zatímco se pátrání naplno rozbíhá, Linniny aktivity upoutají pozornost pravicových extrémistů, kteří mají s Linn z dřívějška nevyřízené účty.

Mezi vyšetřovateli roste nedůvěra a podezření, že ne všichni sledují stejný cíl, a minulost dohání Linn způsobem, jakým to nejméně čeká.
Šokujúci príbeh ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov držala v zajatí sekta. Inšpirované skutočnými udalosťami.

"Stal sa zo mňa nikto. O mojej existencii nikto nič netušil. .. Až kým sa mi nepodarilo utiecť. "

To sú slová Niny, ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov väznil maoistický kult v južnom Londýne. Jej príbeh je tragi
cký, dojemný a napriek všetkému svojským spôsobom humorný. Prináša hlboký psychologický ponor do života bytosti, ktorá bola kruto vychovávaná v absolútnej ideologickej čistote komunistického režimu, až kým nestratila vlastnú osobnosť.

Nina nevie, čo je to matka či otec. Nikdy sa nestretla s iným dieťaťom. Nevlastnila knihy, hračky. Nemala súkromie. Vodca, ktorý okrem nej držal v izolácii aj ďalšie štyri ženy, ju nazýval Projektom. A Nina ním naozaj bola. Nepopísaný list oddelený od "falošných bohov kapitalizmu a narcistického kultu vlastnej osobnosti".


Albatros - nakladatelství literatury pro děti a mládež | Albatros.cz

Strašidelné Česko obálka knihy

STRAŠIDELNÉ ČESKO - 14.5.
Úpí i upíři? Kde řádil Pérák? Každé bystré dítě tuší, vodník má rád kafe s duší!
Už se bojíte? Máte proč! Na cestě na nejtajemnější místa na vás číhá upír Myslata, Bílá i Černá paní, Klempera, čert či vodník, což je, jak zjistíte, taky vlastně čert. Ale takový, co se nepropadl pod zem do pekla, ale do rybníka či 
řeky. A ne všechny strašidelné bytosti jsou spojeny s dávnými časy, takový Pérák, jakýsi český Spiderman, za války dělal pořádek, až „Němčour padal na zadek“. V testících na konci kapitol zjistíte, zda už se vyznáte ve Strašidelném Česku. Knížku si vezměte s sebou na výlet!Slovart | Knihy Dobrovský

Nevinným se neodpouští obálka knihy


NEVINNÝM SE NEODPOUŠTÍ - 29.5.

Úpí i upíři? Kde řádil Pérák? Každé bystré dítě tuší, vodník má rád kafe s duší!
Už se bojíte? Máte proč! Na cestě na nejtajemnější místa na vás číhá upír Myslata, Bílá i Černá paní, Klempera, čert či vodník, což je, jak zjistíte, taky vlastně čert. Ale takový, co se nepropadl pod zem do pekla, ale do rybníka či 
řeky. A ne všechny strašidelné bytosti jsou spojeny s dávnými časy, takový Pérák, jakýsi český Spiderman, za války dělal pořádek, až „Němčour padal na zadek“. V testících na konci kapitol zjistíte, zda už se vyznáte ve Strašidelném Česku. Knížku si vezměte s sebou na výlet!


Pro recenzenty | Nakladatelství Domino

Dokonalí sousedé obálka knihy
DOKONALÍ SOUSEDÉ - 21.5.

Když se Helen přestěhuje za svým manželem Garym do Německa, je plná nadějí na nový zajímavý život. Nemůže se už dočkat, až pozná další učitele z Mezinárodní školy, kteří tam přijeli s podobnými předsevzetími jako ona. Ani v nejmenším ji nenapadne, že by se její sen mohl přetvořit v noční můru.
Když pro ně milí soused
é z protějšího domu uspořádají večírek na uvítanou, měla by se Helen cítit vítaná. Ale ona už od prvního okamžiku vnímá, že něco je tady jinak, než se na první pohled jeví. Pak se začne Gary chovat podivně a v sousedství se ztratí dítě. Sice se brzy zase najde, ale nikdo neví, proč se ztratilo a jestli nešlo o únos.
A jako by už to samo o sobě nestačilo, vzápětí v ulici udeří opravdová tragédie, a v do té doby naoko soudržné komunitě se objeví první trhliny. Tehdy si Helen naplno uvědomí, že její dokonalí sousedé jsou schopni opravdu téměř všeho...BETA Dobrovský | Knihy Dobrovský

Postcards From a Stranger: Clark, Imogen: 9781546467168: Amazon ...


POHLEDNICE OD CIZINCE - 29.5.

Když Cara narazí na skrýš starých pohlednic v podkroví, jejich obsah náhle zpochybní všechny její dosavadní jistoty. Příběh, který se při četbě pohlednic vynořuje je matoucí a znepokojující; zdá se, že jistoty byly založeny na lži. Ale kdo jí může říct pravdu? Otec se stále více propadá do Alzheimerovy choroby a bratr se zdráhá Caře jakkoli pomoci. Má Cara vůbec šanci najít odpovědi na své otázky? Jedna věc je však jasná od začátku - někdo ví víc, než je ochoten přiznat. Rozpolcená mezi loajalitou k vlastní rodině a obavami z toho, co by se mohlo vynořit z útrob minulosti začíná Cara pátrat po dávno ztracených příbuzných, kteří by jí mohli pomoci tajemství rozluštit. Obraz, který se před ní začíná objevovat ale není takový, jaký očekávala, protože lži, jak se brzy ukáže, mají tendenci se hromadit.

Opět jedna pecka za druhou!! Já se asi nejvíce těším na novou Angelu Marsons, Tima Weavera a Shari Lapenu. Všichni tito autoři mě svojí poslední knihou dostali. Angela Marsons zabila jednoho z hlavních hrdinů, Tim Weaver nás nechal nahlédnout do duše Davida  a Shari Lapena napsala vskutku brilantní detektivní příběh alá Agatha Christie. Velmi se těším!!


Která nejvíce zaujala Vás? :)Díky za přečtení článku až sem! 
Vaše

10 komentářů:

 1. Kavárna u anděla mě zaujala hned na první pohled. Je to přesně žánr, který mám ráda. :)) Každý někdy máme období, kdy nestíháme a u tebe je to teď víc než pochopitelné... :)

  OdpovědětSmazat
 2. To vypadá, že bdue opět bohatý měsíc :) Zaujali mě Dokonalí sousedé a nová kniha a Jedenz nás :) No, máme se na co těšit :)

  OdpovědětSmazat
 3. Dokonalí sousedé a Pohlednice od cizince znějí opravdu dobře :)

  OdpovědětSmazat
 4. Nevím, proč mi přijde, že knih jako Pohlednice od cizince jsou poslední dobou mraky. Každopádně vypadá zajímavě. Líbí se mi i anotace Kavárny u Anděla, ale po zkušenostech s autorčinou sérií Panský dům si ji asi odpustím.

  OdpovědětSmazat
 5. Já si rozhodně nenechám ujít Shari Lapena. Od její první knihy jsem nadšená a rozhodně chci v autorčině tvorbě pokračovat. :)

  OdpovědětSmazat
 6. Kavárna u anděla vypadá skvěle :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Mě poslední dobou zaujalo nakladatelství Kalibr a asi ani tento měsíc to nebude výjimka :D

  OdpovědětSmazat
 8. Wau tak to je hromada zaujímavých kníh :D Nikdo není doma ma zaujalo a Dominik Dán je klasika, takže sa teším, že v Česku vychádza ďalšia jeho kniha :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Ahoj, já to vidím na novinku od Shari Lapena :-)
  Jinak Prezil som pochod smrti, taky nevypadá zle...

  OdpovědětSmazat
 10. Co po ní zbylo zní hodne dobre!

  OdpovědětSmazat