středa 19. února 2020

Marie VAREILLE : Někdy je hezké, že mě miluješ


Humorný román ve stylu Bridget Jones....Někdy je hezké, že mě miluješ

Žánr: román
 Vydáno: METAFORA   2019
  Originální název: Je peux trés bien me passer de toi (2015)
Počet stran: 304
               
ANOTACE
Chloé a Constance jsou výborné kamarádky, i když jsou každá úplně jiná. Co ale mají společné, je láska ke knihám, rodinné kořeny v Marinzaku a žalostný milostný život. Osmadvacetiletá atraktivní Chloé se nedokáže zbavit citové závislosti na svém expříteli, který je zároveň jejím nadřízeným a má se brzy ženit.

Chloé je d
okonalá Pařížanka: příliš hubená, příliš kouří a příliš pije. Od svého rozchodu má zlozvyk vymetat noční podniky a navazovat vztahy na jednu noc, které mají jediný účel – dát jí zapomenout. Constance, věčná romantička, teď už dlouho nezadaná, má ráda Jane Austenovou a čeká na svého pana Darcyho, který je ale stále v nedohlednu.

Jednoho dne se rozhodnou vzít život konečně do svých rukou a uzavřou spolu dohodu: Chloé stráví celý půlrok na venkově mezi vinicemi, daleko od všech mužů a pokušení, a pokusí se konečně napsat vytoužený román. Constance přestane snít o romantické lásce a začne se vídat s normálními muži. Navíc má za úkol vyspat se s neznámým mužem hned první noc po seznámení. Uzavřená dohoda nakonec zavede obě přítelkyně úplně jinam, než by každá z nich čekala…

Humorný román líčí milostné vztahy obou mladých žen i jejich cestovní eskapády – z Paříže přes kraj sauternských vinic až do Londýna. Vedle vtipně, s nadsázkou a sebeironicky podávaných situací se objevují i vážnější pasáže, které se vnímavě dotýkají tématu stárnutí a odcházení ze života. Skoro až do konce svižného příběhu není ale jasná zásadní věc: dokážou Chloé i Constance konečně poslat nesprávné muže k šípku a najít si toho pravého na celý život?


*****

Další kniha z tolik oblíbené romantické edice 7lásky je zde. Pro první setkání, pokud si ještě pamatujete, jsem si vybrala knihu Devět tváří tebe. Krátký román vyprávějící o jedné neznámé z pohledu všech lidí, kteří ji kdy milovali. Dnes tu pro Vás mám recenzi na dokonale francouzský román o dvou rozdílných třicátnic ve stylu tolik oblíbené Bridget Jones - Někdy je hezké, že mě miluješ.


Francouzské poblouznění...

Chloe a Constance. Dvě pařížské kamarádky, které se trápí svým milostným životem. Zatímco Chloe je zarputilá realistka, která se nedokáže ani po letech oprostit od svého bývalého milence, patří Constance k beznadějným romantičkám čekající na svého pana Darcyho. Každá z nich má ale své sny, které je donutí jednat. Musí opustit svůj dosavadní život a začít konečně žít, aby byly obě dvě šťastné. 

Krásná a společenská Chloe podá výpověď v práci, kde stále ještě pracuje pod svým bývalým partnerem, a odstěhuje se na půl roku na venkov, kde ji nebude nic odhánět od napsání svého prvního románu. Nenápadná a věčně zasněná Constance, která žije v No Sex Landu už 29 měsíců, naopak investuje veškeré své finanční úspory do kurzu svádění, který ji má zaručit, že konečně sama najde toho pravého. 

Je jen na nich, jak si se svým novým životem poperou a zdali se dokáží oprostit od nesprávných mužů a najdou konečně tu pravou láskou....

,, Nikdy nemiluj nikoho, kdo se k tobě chová, jako bys byl obyčejný."


Autorka dostála svého slibu..

Humorně naladěný román Někdy je hezké, že mě miluješ dostál svého slibu a francouzská autorka vytvořila úžasně sympatické postavy ve stylu Bridget Jones, se kterými se rozhodně nudit nebudete. Ba právě naopak! Budete s nimi prožívat každé jejich rozhodnutí, trapas, omyl, romantiku, ale také i bolest, která k životu zkrátka patří. A kdo ví, možná Vás příběh donutí udělat krok zpět a změnit svůj dosavadní život. 

Příběh odehrávající se v Paříži se zprvu rozjíždí velmi pomalým tempem a ačkoliv je kniha opravdu čtivá, to správné čtecí tempo nastane okolo sté stránky, kdy se Chloe, typická pařížská dívka, přesune na krásný francouzský venkov plný vinic a Constance může naplno využít své znalosti z kurzu svádění v praxi. Ve vyprávění se nám střídají obě hlavní hrdinky v poměrně krátkých kapitolách, přičemž zatímco Chloe podává svoji novou životní etapu jako příběh, využívá Constance své deníkové záznamy, díky kterým víme, že se děj odehrává v rozmezí od 13. února - 17. října roku 2013.

Bavilo mě sledovat osudy obou žen v jejich nové životní roli a kdybych si měla vybrat, která linie vyprávění mě bavila více, měla bych velký problém. Zprvu jsem se více těšila na deníkové záznamy od Constance, jež byly napsány jednoduše a výstižně. Navíc trapasy v barech,které se ji povedly, bych asi nikdy nechtěla zažít. Čím více se kniha blížila ke svému konci, tím více mě naopak zajímal životní příběh Cloe, která si musela poradit i s bolestným odchodem blízkého člena rodiny, což ji zamotalo hlavu ještě více. Tak či tak, obě hrdinky jsou velmi sympatické ženy, se kterými strávíte jedno čtecí odpoledne, v mém případě večer, a bude Vám to stále málo. 

Marie Vareill zasadila svůj milý román do nádherného francouzského prostředí, čemuž se přizpůsobila i grafická stránka knihy. Fialový odstín knihy a nádherná jednoduchá kresba. Pak že v jednoduchosti není krása. 

Nádherný odpočinkový román mladé francouzské autorky doporučuji všem romantickým duším, které milují romantické příběhy doladěné příjemným humorem. Knihu jsem přečetla za jeden jediný večer a kdybych mohla, otevřela bych si ke knize víno a oddávala se francouzské romanci ještě jednou.
To největší dík patří opět úžasné BÁŘE  z GRADY / METAFORY za recenzní výtisk!!!Pokud Vás kniha zaujala, můžete ji zakoupit například ZDE. 
Další z edice 7lásky

Devět tváří tebe

Díky za přečtení recenze až sem! 
VašeMarie VAREILLE

Image result for marie vareille

8 komentářů:

 1. Kniha vypadá opravdu dobře. Mám ráda příběhy, které jsou zasazeny v Paříži, takže kdo ví, třeba se k té knížce jednou dostanu :)

  OdpovědětSmazat
 2. Předpokládám, že to bude krásné, oddechové čtení. Já romantiku moc nečtu. Nedávno jsem si pořídila dvě knížky od JOJO Moyes tak uvidím... třeba se do romantiky taky pustím :-)
  Moc krásná recenze. Ty víš jak nalákat :D

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadá to moc mile a oddechově. Rozhodně se tato kniha hodí, až bude potřeba si na chvíli odpočinout. Určítě po ní šáhnu. :)

  OdpovědětSmazat
 4. Jéj, tak táto kniha si priam pýta moju pozornosť! :D Presne ten tip čítania, ktorý mám veľmi rada, a ktorý mi spríjemní deň...a vlastne to je pre mňa už druhá kniha z tejto edície, ktorá ma zaujala...nechápem, prečo som o nich doteraz nevedela O_O. Každopádne skvelá recenzia a ďakujem za nalákanie :)

  OdpovědětSmazat
 5. Tak přesně stejný pocit jsem z knihy měla. Byla milá, skvělá a vtipná. Těším se, až si za nějaký ten rok nebo dva sednu, naliji sklenku bílého (skvělý nápad :D) a sednu právě s touto knihou a opět se ponořím do příběhu :)

  OdpovědětSmazat
 6. To zní jako kniha pro mě :-)
  A ke všemu je laděná do fialových barev :-))
  Asi si o ní zkusím napsat. :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Tahle kniha mě opravdu láká. Vypadá zajímavě svým tématem i obálkou a recenze jsou také vesměs skvělé. :)

  OdpovědětSmazat
 8. Hezká recenze :) . Mám ráda prostředí z Francie, ideálně právě ty vesničky, má to svoje kouzlo :)

  OdpovědětSmazat