pátek 31. ledna 2020

Co mě zaujalo v únoru :)


Související obrázek
Zdravím všechny! 


Vítejte u dalšího článku s knižními novinkami :)

Leden nám poměrně rychle utekl a už tu máme, dle předpovědí, teplý únor. No a každý měsíc by se měl přeci začít s minimálně jednou novou knížkou ne? Tedy já sama mám teď tolik nových knížek, které se mi nepodařilo ještě zařadit do knihovny, ale když jsem tak sledovala, kde co vychází, mám pocit, že tento měsíc opět něco málo přibude :D

Dnešní článek se nebude týkat pouze jednoho nakladatelství, ale bude to spíše takový průřez všeho, co mě zaujalo. Nejedná se tedy, jak se teď říká, o placenou spolupráci či něco podobného! Jsou to pouze knihy, které zaujaly mě :) To jen tak na úvod. 
Myslím, že jsem vás seznámila s dnešními plány a můžeme směle začít!!Logo
Dívka na útěkuBáječný čas života


DÍVKA NA ÚTĚKU - 5.2.

Píše se rok 1926 a Anna Dartonová je na útěku před hrozným zločinem, který byla přinucena spáchat. Osamělá a vyděšená přijíždí do Londýna, kde k ní přichází záchrana v podobě Nancy, sebevědomé americké tanečnice v neblaze proslulém nočním klubu. Anna si změní jméno na Vitu Caseyovou a začne také vystupovat. Tím se ocitá se v nevázaném světě tance, večírků, nekonvenčních žen a módy. Když se seznámí s elegantním Archiem Fenwickem, pohřbí výčitky svědomí a uvěří jeho slibům, že ji bude za všech okolností milovat. Neuvědomuje si však, že ji rychle dohání skrývaná minulost, a když kvůli tomu začínají trpět její nejbližší, musí se postavit minulým skutkům čelem, nebo riskovat, že ztratí vše, co je jí drahé.


BÁJEČNÝ ČAS ŽIVOTA - 20.2.

Šestadvacetiletá Erin má všechno, o čem kdy snila – skvělou práci, milujícího snoubence a nejlepší kamarádku, na kterou se může vždy spolehnout. Nebo si to aspoň myslela, než snoubence a kamarádku přistihla spolu v posteli. Její život je v troskách a ona se rozhoduje od něj odstřihnout a přestěhovat se jinam.

Osmasedmdesátiletá Lydia, otřesená z náhlé ztráty manžela, krátce po jeho smrti zjistí, že jí nejen zdaleka neříkal všechno, ale navíc ji zanechal v ochromujících dluzích. Aby je byla schopna splatit, rozhodne se pronajmout jeden z pokojů svého domu. A tak se seznámí s Erin. Obě sarkastické, ale citlivé ženy si padnou do oka, a když spolu později na půdě Lydiina domu naleznou dopis od Jacka, Lydiiny první lásky, se kterým nemluvila už padesát let, a navíc se pokusí oživit Lydiin původní obchod se starožitnostmi, pouštějí se do možná největšího dobrodružství svého života.

Dojemný, ale s vtipem vyprávěný příběh provází láska v každém slova smyslu – přátelská, mateřská i romantická. Román Báječný čas života je plný smutku, slz a zrady, které ale dokáže překonat přátelství, odvaha do nového začátku, smysl pro humor a snad i láska.

Komu hlava sejdeVšechno je lež


KOMU HLAVA SEJDE - 10.2.

V korsických horách se setkává skupina deseti Finů. Z tisíců zájemců byli vybráni právě oni ne proto, že by byli výjimeční, zkušení a nejlepší. Naopak jsou to všichni lúzři, kterým se v životě moc nedaří. Chybí jim silná vůle, schopnosti, pracovitost i pokora. Tohle je jejich šance. Stačí, aby během třinácti dnů překonali nejtěžší evropský trek GR 20, jen se základním vybavením. Cena pro vítěze? Milion eur, rozdělený mezi všechny, kteří závod dokončí v limitu. Živí. Pět mužů a pět žen se odhodlaně vydávají na cestu. Z jednotlivců se stává jednolitá skupina, lúzři se mění v bojovníky a ze soutěže je najednou zoufalý zápas o přežití. Účastníci začnou za podivných okolností umírat a ostatním začíná docházet, že čím míň lidí dojde, tím větší podíl připadne na zbývající. Všichni si musí sáhnout na dno svých sil, aby se vůbec vrátili. Kdo nakonec přežije a stane se vítězem?


VŠECHNO JE LEŽ - 12.2.

Už je to dlouho, co sedmiletá Dolly strávila nějaký čas se svým tátou. Když jí oznámí, že se spolu vydají na velké dobrodružství, je proto úplně nadšená. Konečně budou zase spolu! První den na cestě je neuvěřitelně vzrušující. Každá zastávka je pro Dolly nový zážitek – mléčné koktejly, nákupy, zábavní park a spousta nezdravého jídla, které jinak nesmí jíst. Navíc má poprvé tátu jen sama pro sebe… Jenomže jak cestují dál a dál na jih, otec začne být náladový, paranoidní, a občas i trochu děsivý. Zábava se vytratila, domov je daleko a Dolly si už není jistá, jestli se vůbec vrátí zpátky…
Výsledek obrázku pro ikar nakladatelství

Posedlé dítěFámaZatímco jsi spala


POSEDLÉ DÍTĚ- 3.2.

Na hřbitově je nalezen brutálně zavražděný muž. Krátce nato se najde znetvořené tělo malého chlapce. Londýnská korespondentka Nora Sandová si začíná myslet, že obě vraždy souvisejí s rozvodem slavného páru – hvězdy dánské reality show a ruského oligarchy, kteří mezi sebou bojují o svěření syna do péče. Ale neukousla si Nora projednou příliš velké sousto? Honba za pravdou ji zavede až do nejtemnějších londýnských zákoutí, kde vládne černá magie.


FÁMA - 4.2.

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shary Lapeny.


ZATÍMCO JSI SPALA - 19.2.

Tara Loganová svou perfektní rodinu zbožňuje. Její štěstí se však jednoho rána rozplyne, když se probere v posteli svého souseda. Nevzpomíná si, jak se sem dostala ani co se mezi nimi stalo. Nejhorší ale je, že je ubodán k smrti. Přesvědčená, že Leeho nezabila, a vyděšená, že přijde o vše, na čem jí záleží, odejde domů a nikomu neřekne ani slovo. Když se její dcera začne vymykat kontrole a manžel se jí čím dál víc vzdaluje, začne uvažovat, zda někdo z jejích blízkých neví, co se tu noc doopravdy stalo. Policie jí klade nepříjemné otázky a ona si uvědomí, že tomu musí přijít na kloub. Dokáže ale unést pravdu?
Vražedný rozsudek


VRAŽEDNÝ ROZSUDEK - 5.2.

KDYŽ FALEŠNÁ STOPA VEDE PŘÍMO DO PROPASTI... Ve Vídni zmizela desetiletá Klára. Když se o rok později znovu objeví zcela zmatená na okraji nedalekého lesa, má celá záda potetovaná motivy z Dantova Pekla – a nikdo z ní nedostane ani slovo. Mezitím nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder na akademii Spolkového kriminálního úřadu ve Wiesbadenu probírá se svými studenty nevyřešené případy vražd. Jeho nejlepší studentka Sabina Nemezová objeví mezi těmito zločiny souvislost – avšak dílo rafinovaného vraha není ještě zdaleka u konce. A stopa vede do Vídně... Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha.Související obrázek

Prokletý rokPROKLETÝ ROK - 3.2.

Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit – ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý
 rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.


Výsledek obrázku pro nakladatelství vendeta
Máš mě v krvi


MÁŠ MĚ V KRVI - 17.2.
Jak tenká je hranice mezi nadějí a šílenstvím?

Když k psycholožce Stelle Widstrandové začne na terapie chodit mladinká Isabelle Karlssonová, Stella je naprosto přesvědčená, že se jedná o její ztracenou dceru Alenku. Všichni v jejím okolí se ovšem domnívají, že se před více než dvaceti lety utopila na rodinné dovolené. Její tělo
 však nebylo nikdy nalezeno, pročež Stella celý život věřila, že se její dcera ten osudný den neutopila a je stále na živu. Mohla by Isabelle Karlssonová skutečně být Stellina nezvěstná dcerka? Stella o tom začíná být skálopevně přesvědčená, její okolí si však myslí, že blouzní.

Co všechno je Stella ochotná riskovat, aby zjistila skutečnou identitu záhadné pacientky? Svou kariéru? Své manželství? Svou rodinu? Svůj vlastní zdravý rozum? Svůj život?

Máš mě v krvi je příběh tří žen. Jedna věří, že nalezla svou ztracenou dceru, další se bojí, že přijde o své děťátko, a třetí se pokouší sžít se svou nově nalezenou svobodou. Tři příběhy. Tři pravdy. Tři ženy. Jeden propletený thriller.No čeká na nás, jak můžete vidět, spoustu opravdu úžasných knih a doufám, že jsem Vás na nějakou z nich nalákala :)


Která to asi bude?  :)Díky za přečtení článku až sem! 
Vaše

21 komentářů:

 1. Ahojky, gratuluji moc k výhře v soutěži. A poprosím o adresu napsat na facebook karinga ;) nebo pres blog na mail.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, už jsem psala zprávu, moc se na knihu těším!!! :)

   Smazat
 2. Knihy vyzerajú super, vďaka za tipy :-) Ja osobne sa najviac teším asi na záver série Trón zo skla, ktorý u nás vychádza tento mesiac.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není zač :)
   POstřehla jsem, ale nečetla jsem předchozí díly :/

   Smazat
 3. Docela mě zaujala Fáma - má poutavou obálku :D

  OdpovědětSmazat
 4. Díky za tipy, o některých knihách jsem vůbec nevěděla :)

  OdpovědětSmazat
 5. Hezký výběr knih. Možná to vidím na Báječný čas života, ale uvidím :)

  OdpovědětSmazat
 6. Moc pěkný výběr :) To zase moje peněženka bude trpět, lákají mě thrillery, Fáma nebo Zatímco jsi spala a hlavně taky Porkletý rok :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D Taky si říkám :D Ale udělala jsem si nové místo v knihovně :D

   Jsem na tom stejně!

   Smazat
 7. Vycházejí samé hezké novinky. :) Rozhodně si mezi nimi dokážu vybrat. :)

  OdpovědětSmazat
 8. Zajímavý výběr, mě asi nejvíc zaujala Dívka na útěku. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu se chystám s Fámou a Posedlým dítětem jako první :D

   Smazat
 9. Prokletý rok všichni tak chválí, až mě to od čtení odrazuje. :D Ale uvidím, třeba na něj taky časem dojde. Každopádně zajímavou anotaci má Dívka na útěku, na něco historického bych i docela měla chuť. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já většinou YA už nečtu, ale zaujala mě nejen anotace s obálkou, ale také dvě recenze, které jsem na knihu četla. Určitě si ji bud chtít přečíst, ale ne asi hned teď jako všichni :)

   Na Dívku na útěku se moc těším :)

   Smazat
 10. Na Prokletý rok jsem taky dost zvědavá, uvidíme, jestli na té chvále něco bude :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vždycky čekám až opadne takový ten první boom a pak uvidím :D

   Smazat
 11. Všechno je lež právě čtu a zatím to vypadá zajímavě, tak uvidíme, co se z toho nakonec vyklube :-)

  OdpovědětSmazat