neděle 19. ledna 2020

Co mě zaujalo v Knižním klubu :)Vítejte u listování nového katalogu KK 2020/1

Po dlouhé době jsem si udělala čas na to, abych si uvařila kávu, připravila diář s perem a usedla na  náš paletový gauč s knižním katalogem v ruce. Nevím jak to máte vy, ale na podobné rituály mám čím dál tím méně času. Ale dneska byl den k tomuto ,,sobeckému" lenošení jako stvořený. 

V katalogu mě zaujalo hned několik knih a hned si je zapsala do diáře, telefonu, na notebook a do databáze knih. Takhle se snad nestane, že nějakou knihu vynechám, jak je mým dobrým zvykem a pak doháním, co se jen dá. 

Tak a teď bych Vám ráda představila pár knih, které mě v novém katalogu zaujaly nejvíce. Dopředu upozorňuji, že je zde opět velké procentuální zastoupení knih z oblasti detektivek a thrillerů!!
Jako první mě zaujala tato kniha od britského autora Simona Toyna: Chlapec, který viděl.  Je to sice už druhý díl, ale na internetu jsem se dočetla, že na sebe knihy příliš nenavazují a především, že toto pokračování je o mnohem mnohem lepší. Tak uvidíme...

*****Chůvu od Gilly MacMillan mám uloženou už nějakou chvilku. Temný psychothriller od pro mě doposud velké neznáme americké autorky. Ve čtečce mám Spálenou oblohu a Dokonalou. Tak teď moc nevím, čemu mám dát dříve přednost. ¨

*****
 
Reneé Knight je pro mě velmi významná autorka. V roce 2016 mě zaujala vynikajícím debutem v podobě zajímavého thrilleru Dokonalý cizinec. Pro mě osobně má velký význam z toho důvodu, že to byla moje první kniha, jež mi byla poskytnuta jako recenzní výtisk v rámci blogové spolupráce na mém původním blogu. Krásné vzpomínky. Doufám, že chápete, že už z tohoto důvodu nemůžu Osobní asistentku vynechat.

*****
Patricia GIBNEY mě zaujala nejen svojí anotací na novinku Ukradené životy, ale také svoji obálkou, kterou nejde zapomenout. I zde je to v pořadí již druhé pokračování inspektorky Lottie Parker. První díl se jmenuje Andělé smrti a mám takový pocit, že je tu nová série, kterou budu moc ráda číst. 

*****Jako poslední zde mám společenský román s dokonalou obálkou -Matčino vyznání - od australské autorky Kelly Rimmer. Pokud Vám autorčino jméno něco říká, napsala například román Když jsem tě ztratila, který byl vydán už v roce 2016, u nás o rok později. Autorku sice také vůbec neznám, ale anotace není vůbec špatná!! No a když už ne kvůli anotaci, tak alespoň pro tu obálku musím knihu prostě mít. 

*****Nebudu lhát, že mě nezaujalo více knih, ale tyto na mě udělaly největší dojem. Andělé smrti a Ukradené životy mám již zakoupeny ve čtečce a čekají na můj čas. Právě teď mám rozečtenou Chůvu, do které se nějak nemůžu dostat, ale asi je to i únavou, tak doufám, že brzy to přejde. :)


A jaké knihy zaujaly Vás?

Pokud jste katalog ještě neměli v ruce, najdete ho třeba on-line právě ZDE!!Díky za přečtení článku až sem! 
Vaše

10 komentářů:

 1. A co Zimní oheň od Motteho? Ten tě nezaujal? Já si objednala Osobní asistentku tak jsem zvědavá, Dokonalého cizince mám doma, ale asi jsem nebyla tak nadšená jak ty :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaujal, ale od autora jsem ještě nic nečetla, tak jsem ho hodila stranou :D

   Smazat
 2. Zaujala mě Chůva, Zimní oheň, Osobní asistentka, ale nejprve si chci přečíst Dokonalého cizince, kterého mám doma už snad roky :D Ukradené životy mě taky zajímají, jen si nejprve musím přečíst Andělé smrti :D Nějak nestíhám no :-/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To určitě udělej. Vůbec to není špatné!!! :)

   A jsme na tom stejně :D

   Smazat
 3. Zrovna sjem se na katalog koukla a hned mě zaujala Chůva a moc se těším i na Osobní asistentku. Od autorky jsem četla její předchozí knihu a ta byla skvělá :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vid, také jsem byla nadšená!! Jsem moc zvědavá na novinku :)

   Smazat
 4. Z těchto zmíněnách knih mě nějvíce zaujala Chůva. :)

  OdpovědětSmazat
 5. Ahoj, mě z katalogu KK zaujala kniha Dům v plamenech, a také jsem koukala na Zimní oheň..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zimní oheň si koupila nakonec moje sestra, tak snad mi ho půjčí :D

   Smazat