čtvrtek 5. prosince 2019

Sandie JONES : Matčina hraVýsledek obrázku pro MATČINA HRA

Autor: Sandie JONES
Žánr: Román pro ženy
  Vydáno: COSMOPOLIS 2019
  Originální název: The Other Woman
  Počet stran: 352
ANOTACE

ON TĚ MILUJE: Adam zbožňuje Emily. Emily je přesvědčená, že Adam je perfektní muž, jakého nevěřila, že někdy potká. 

ALE ONA TEBE NE: Ve stínu číhá soupeřka , žena, kterou s jejím milovaným spojuje hluboké pouto. 

NIC JI NEZASTAVÍ: Emily si vybrala Adama, ale nevybrala si jeho matku Pammie. Neexistuje nic, co by matka neudělala pro svého syna. A Emily zjistí, kam až je Pammie schopná zajít, aby dosáhla svého. Aby Emily odešla navždy. 

*****

NĚCO NA ÚVOD

Dneska jsem si pro Vás připravila recenzi na psychothriller Matčina hra, který je prvotinou usměvavé anglické autorky Sandie Jones. Pokud nevíte, co se pod názvem Matčina hra ukrývá, zkuste si představit hru na kočku a myš,přičemž jedna z nich je nastávající snacha a druhá budoucí tchyně. A jak je známo v těchto hrách neexistují žádná pravidlaNa knihu jsem četla nespočet recenzí, jež vyjadřovaly spíše zklamání z vývoje děje.  Knihu jsem  tedy odsunula do kouta poznání s tím, že to asi nebude nic pro mě. Pak jsem ale narazila na recenzi od Šárky z blogu Můj knižní ráj a byla jsem nadšená. Konečně recenze, která mě přesvědčila o opaku a knihu jsem si ihned stáhla do své čtečky. Večer jsem s ní zalehla a nešla spát dříve, než jsem ,,otočila" poslední stránku. 


POPIS KNIHY

Emily je usměvavá mladá dáma, která zatouží po sklence rosé po jedné z dalších nudných konferencí o náboru zaměstnanců. Adam je sebevědomý mládenec, který neváhá pro láhev piva Peroni předběhnout řadu čekajících zákazníků. A přesto se Emily proti své vůli do onoho předbíhajícího muže zamiluje a on se zamiluje do ní. 

Emily miluje Adama. Adam miluje Emily a svoji matku. A zde je kámen úrazu. Už při prvním setkání s Adamovou matkou,Pammie, Emily neujde, že Adam je maminčin mazánek a Pammie udělá pro jeho štěstí cokoliv a poměrně brzy zjistí, kam až je schopná zajít pro blaho svého syna. 

Jak se často říká, co řekne maminka je svaté a přes to vlak nejede. Adam se nechává svoji matkou nezdravě manipulovat a vše vrcholí v době příprav na svatbu.  Z počátku vše vypadá jako běžné nedorozumění mezi tchyní a snachou, které lze rozumně vysvětlit. Postupně se ale jejich nedorozumění mění v boj. Emily je na pokraji svých sil, ale nemá žádné důkazy, díky kterým by mohla Adamovi dokázat jak zlá a zákeřná je jeho matka. Emily se nehodlá jen tak lehce Adama vzdát a rozhodne se bojovat stejně tvrdě jako ona sama

Kdo z této hry vyjde jako vítěz?

HODNOCENÍ 

Po přečtení Šárčiny recenze jsem se na knihu opravdu těšila a nedokážu ani popsat, jak moc jsem ráda, že jsem se pro knihu rozhodla. Děj mi doslova utekl přímo před očima a já ho hltala jedním dechem a nadechla se opět až po poslední stránce.  Jednoduchý, plynulý a přesto napínavý děj i s překvapivým, ne šokujícím, závěrem

Sandie Jones správně vybrala pro toto psychologické drama ich-formu z pohledu hlavní, postupem času nešťastné a zoufalé, hlavní hrdinky Emily, díky čemuž se dokážeme vcítit do jejich pocitů během ataků budoucí tchyně. Pro jakési ozvláštnění je v prologu a epilogu použita také ich-forma, ale tentokrát z pohledu Adamovy matky, Pammie. Což se může zdát zmatečné, ale po přečtení knihy zjistíte, že je to vlastně působivý autorčin záměr. 

Jednotlivé hlavní postavy jsou vykresleny bravurně a je vidět, že si s tím dala autorka velkou práci a ve výsledku působí všichni realisticky. Pammie jsem nesnášela od prvního setkání. Nedokážu si představit, co bych dělala, kdybych se s ní měla setkat i ve skutečnosti. Takový odpor jsem k hlavní postavě dlouho necítila. Typická manipulátorka.Fuj. Emily mi bylo často líto, na druhou stranu jsem nechápala, proč tak dlouho mlčela a nehájila se. V příběhu měla několik více než vhodných situací, kdy se mohla bránit. Adam je prostě maminčin mazánek, který si bez své matky snad nezapne ani triko. Nechápu, co na něm po tom všem Emily viděla. Já mít vede sebe někoho jako je on mít nemohla. 

Jak jsem již psala, Sandie Jones si na závěr připravila menší překvapení v podobě rozuzlení Matčiny hry. Jistě chápete, že to zde nemohu napsat a připravit Vás tak o překvapení číhající na posledních stránkách, ale myslím si, že přestože to některé čtenáře, stejně jako mě, napadne uprostřed knihy, stejně budete na závěr nevěřícně kroutit hlavou.Matčina hra není klasickým napínavým thrillerem, ale spíše psychologickým thrillerem pojednávajícím o lidském chování a duševních procesech kombinujících s napětím. Pokud tedy nejste fanoušky klasických thrillerů, Matčina hra bude přímo pro Vás. Knihu můžete zakoupit třeba přímo ZDE. 
Jak se Vám Matčina hra líbí? Znáte nějakou podobnou knihu?


Díky za přečtení recenze až sem! 
VašeSouvisející obrázek
Sandie Jones je autorka bestsellerů . Přes 20 let bla novinářkou na volné noze a přispívala do časopisů a novin jako např. Sunday Times, Daily Mail či Wooman's Weekly. Kdyby se nestala spisovatelkou, byla by interiérovou designérkou, kvůli své nezdravé vášni pro tapety a vaření.


Psaní bylo její dlouholetou vášní, ale trvalo dlouho, než ji došlo, že by se tím mohla živit. Sen se ji vyplnil s vydáním její prvotiny Matčina hra. 

S manželem má 3 děti a žijí v Jižním Londýně. 

10 komentářů:

 1. Trilery obvykle nečítam, ale občas, keď mám chuť na zmenu, po nejakom siahnem :-) tento vyzerá ako dobré čítanie, ďakujem za tip :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle právě není thriller jako thriller a to je na tom to kouzelné :)

   Smazat
 2. Matčina hra byla naprosto perfektní. Hrozně moc se mi líbila. Souhlasím s tvým hodnocením. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, jsem ráda, že v tom nadšení nejsem sama :)

   Smazat
 3. Zní to moc dobře, mám další tip pro pořádný thriller. :)

  OdpovědětSmazat
 4. Začátek byl skoro až nemasný neslaný, ale závěr skvělý. Na téhle knize jsem si doslova pochutnala :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ze začátku si nás autorka krásně připravuje na ten rozjezd, že :D

   Smazat
 5. Moc pěkná recenze, parádně jsi to vystihla :) Já Matčinu hru právě dočetla a mám stejný skvělý dojem :)Pammie byla na zabití a Adam na praštění po hlavě, hrozný mazánek :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D Já bych ho zabila no :D
   A Pammie bych nikdy potkat nechtěla :D

   Smazat