pondělí 30. prosince 2019

Prosincové knižní novinky a přírůstkyZdravím všechny čtenáře a čtenářky. 

Jak jste si už určitě všimli, byla na blogu, facebooku i instagramu delší pauza, která pomalu, ale jistě končí. Abych byla upřímná, vše se sešlo tak nějak najednou. Nejprve jsem chytla zánět průdušek a chřipku a jediné co jsem zvládala byl spánek. A to od rána do večera. Tělo bylo úplně vyřízené, což není asi div, když marodíme vlastně 2 v 1.

Posléze jsem odjela na vánoční svátky na chalupu, kde wifi prostě odmítala fungovat, takže jsem byla odříznuta od možnosti psaní. Když to vezmu zpětně, stejně by na psaní nezbyl žádný čas :D No a teď poslední dny se běhalo, všude je to určitě stejné, po příbuzných. A z toho všeho pak na mě padla smrtelná únava osmého měsíce těhotenství. Co Vám budu povídat, bylo toho nějak moc najednou a teď se pomalu jako medvěd budím ze zimního spánku :D
Z těchto mnoha důvodů jsem se rozhodla, že coby svůj poslední článek tohoto roku předvedu prosincové knižní novinky a přírůstky. A že jich není málo!! Aspoň budete vědět, jaké knižní recenze na Vás v blízké době čekají :)Skryté karty
1. Angela Marsons : Skryté karty

Na začátku prosince vyšla prozatím poslední novinka z pera britské autorky Angely Marsons : Skryté karty. Recenze je už napsaná a bude jako první v příštím roce. Kniha byla hodně drsná a velmi ponurá. Velice mě autorka svoji krutostí překvapila. Jsem sama moc zvědavá, kam až je autorka s Kim Stone schopná zajít. Ukradená vražda2. Stanislav Češka : Ukradená vražda

Nově jsem začala opět spolupracovat s nakladatelstvím MOBA, za což jsem velmi ráda. Pro první spolupráci jsem šáhla po mé oblíbené oddechové zelené edici Původní česká detektivka. V tomto případě se jedná o dva skutečné případy, jež řešili brněnští kriminalisté. Kniha se také brzy ukáže na mém blogu, ale MOBA má trochu jiné podmínky recenzování, takže prosím trochu trpělivosti. Výsledek obrázku pro zlomené duše3. Simone St. JAMES : Zlomené duše

Tak na tuhle knihu jsem narazila, jak už jsem psala v recenzi, díky Sabče z Knižní kavárny. Proto jsem si ji musela hned koupit a přečíst na jedno posezení. Tedy spíše v mém případě jedno lehnutí :D  Knížka je už z roku 2018, ale pořád si myslím, že rozhodně stojí za zmínku a přečtení. Byla to jízda a ještě teď jsem z ní nadšená. Pokud milujete duchařinu, pátrání v minulosti, detektivní zápletku a navíc ponuré internátní školy je tahle kniha napsaná přímo pro VÁS. 

Výsledek obrázku pro MATČINA HRA4. Sandie JONES : Matčina hra 

Stejně jako v případě předešlé Zlomené duše, i zde jsem dala na doporučení další knižní blogerky. Tentokrát mě zaujala recenze Šárky ( Můj knižní ráj) na Matčinu hru z nakladatelství Cosmopolis. Na knihu jsem četla několik rozporuplných recenzí, ale Šárky recenze a její názor mě tak zaujal, že jsem si ji musela koupit a přečíst. Jsem moc ráda, že jsem tak učinila, protože opět jedna z knih, jež mě dostala. 


5. - 6. Gilly MACMILLIAN : Dokonalá / Spálená obloha  

DokonaláSpálená obloha

Máme před sebou dvě knihy, jež jsou od americké, pro mě doposud neznámé, autorky Gilly Macmillan. Není to tak, že bych autorku vůbec neznala, to ne. Jen jsem od ní nečetla prozatím nečetla ani jednu knihu a to jsem chtěla konečně napravit. Pro začátek jsem si vybrala Spálenou oblohu a Dokonalou. Jsem moc zvědavá, jak se mi knihy budou líbit. 


7. - 8. Jodi PICOULT : Prostá pravda / Je to i můj život. 


Výsledek obrázku pro je to i můj život knihaVýsledek obrázku pro prostá pravda kniha


Máme tu pokračování knih autorek, které jsou pro mě stále španělskou vesnicí. Opět americká autorka a opět dvě ,,neznámé" knihy. V tomto případě jsem pro seznámení vybrala Je to i můj život a Prostou pravdu. Která bude asi na začátek lepší? 


Sedmilhářky9. Liane MORIARTY : Sedmilhářky

Minulý měsíc jsem zkusila poprvé autorku Liane Moriarty a na jedno mrknutí přečetla Manželovo tajemství, které bylo příjemný zpestřením po všech detektivkách. Což mi tak připomíná, že mám už skoro měsíc napsanou recenzi a ještě jsem ji nestihla publikovat. Určitě ale brzo napravím. Nicméně, autorka mě tak nadchla, že jsem si pořídila další z jejich knih - Sedmilhářky. Seriál jsem ještě neviděla, takže se moc na knihu těším. 


Devět tváří tebeNáledí10. - 11. Carin GERHARDSEN : Náledí  / Janice PARIAT: Devět tváří tebe. 

Konečně máme před sebou dvě novinky od nakladatelství GRADA/ METAFORA, které jsem si mohla vybrat díky úžasné Šárce. Náledí má být zimní nepředvídatelný thriller a Devět tváří tebe naopak barvitý romantický příběh pro ženy. Určitě vidíte ten krásný kontrast. Moc se na obě novinky moc těším. 
12. Laura GREAVES : Psí hrdinové 


Další z recenzních kousků je kouzelná a silná kniha Psí hrdinové. Tento magický kousek v sobě ukrývá 16 nádherných příběhů ze života ,,obyčejných" psů, kteří dokázali zachránit lidské živote bez toho aniž by k tomu byli cvičeni. Zde patří velké dík Šárce z nakladatelství COSMOPOLIS za recenzní výtisk. 

13. Stephen KING : To

14. Shari LAPENA : Nevítaný host 

15. Heather W. PETTY : Lock a Mori  

Poslední tři knížky, jež bych Vám chtěla ukázat, jsem našla pod vánočním stromkem. Letos jsem si nepřála žádné knihy, spíše jsem doufala, že dostanu spoustu různobarevných ponožek, jež mají každou ponožku  jinou, protože knih jsem si pořídila za poslední dobu celkem dost. Oblíbené ponožky jsem nakonec pod stromkem našla a nemusím asi říkat, že asi ne jen jedny. Moje rodina mě prostě zná. 


I tak jsem od manžela dostala doma tolik omílaného klauna z pera Stephena Kinga a ztracenou novinku od Shari Lapeny. To jsem četla asi před deseti lety a už si knihu vůbec nepamatuji takže se těším na re-reading. No a ztracená Shari Lapena - Nevítaný host je letošní novinka, kterou jsem si koupila a někdo si ji půjčil a nevrátil. Co se dá dělat. 


Nesmím ještě zapomenout na Lock a Mori, což je pro mě velká neznámá z oblasti YA nebo spíše děti a mládež. Moc se ale na knihu těším, protože potřebuji případně vědět, co ve škole dětem ke čtení doporučit :)
Na závěr bych ráda poděkovala všem za přízeň a podporu při znovu-obnovování knižního blogu a těším se na další knižní rok. 


A jaké jsou Vaše prosincové novinky?Díky za přečtení až sem! 
Vaše13 komentářů:

 1. Tak 15 knížek není málo :D To se mi dlouho nepovedlo. Kam je všechny dáváš? :D

  Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě že už není moc místa :D Proto již pořizuji hodně e-knih. Tento měsíc jsem ale stihla udělat objednávku na osm knih, tak nevím no :D

   Smazat
 2. Tak to já si letos přála jenom knihy :D A nakonec jsem jich pod stromkem našla 17 :D:D
  Ale je pravda, že některé jsou v rámci celé série. Zaklínač, Harry POtter :D

  OdpovědětSmazat
 3. Sedmilhářky jsem si v prosinci konečně přečetla, protože na autorku se pěje chvála už pěkně dlouho. A bylo to vlastně moc fajn čtení, jsem zvědavá na seriál. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda :) Až si přečtu knihu, seriál chci také vidět :)

   Smazat
 4. To jsou krásné kously. :) Jedna lepší, jak ta druhá. :) Přeji ti, aby se ti knihy pořádně líbily a žádná tě nezklamala. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Jsem zvědavá, kdy se na všechny dostane :D

   Smazat
 5. Matčina hra mě hodně láká a Jodi a Liane jsou skvělé autorky .:)

  OdpovědětSmazat
 6. To je ale přírůstkůůů :-OOO

  OdpovědětSmazat