pondělí 25. listopadu 2019

Knižní tip: Osobní kniha pro Vaše děti aneb Krokodýl, který neuměl plakat


Výsledek obrázku pro LOGO MODRÝ SLON  Autor: Lucie Kukačková   
  Žánr: Knihy pro děti
  Vydáno: MODRÝ SLON
  Počet stran: 37


ANOTACE
Co bude s mládětem krokodýla plakavého, který neumí uronit jedinou slzu? Vydá se na zkušenou do džungle, kde potká Vaše dítě! To se právě ztratilo svoji výpravě, když honilo motýla, a má naopak na krajíčku. 

Dokáží si vzájemně pomoci?
A kde se vzala opička, která se boji vlastního stínu?

Půvabný příběh, vypráví o přátelství a o tom, že slzy nemusejí být jen ze smutku. 

*****


Před mnoha a mnoha lety, to mi mohlo být asi 8 let, jsem dostala k narozeninám od strejdy a tety knihu, která mi byla napsána přímo na míru. Dodnes si pamatuji to nadšení, když jsem v příběhu našla své jméno a posléze i město, ve kterém jsem bydlela. S pýchou jsem nesla knihu hned druhý den do školy, abych se mohla pochlubit svým spolužákům vskutku originálním dárkem. Teď o několik desítek let později na knížku s láskou vždy ráda vzpomínám. Pak jsem si všimla reklamy na facebooku od vydavatelství Modrý slon s lákadlem na osobní knihu pro děti dle věku. Se zájmem jsem si nakladatelství našla a prohlížela jejich poutavou nabídku. Po pár minutách ,,brouzdání" byl dárek k vánocům pro synovce jasný. Osobní kniha od strejdy a tety, na kterou bude určitě s úsměvem vzpomínat stejně jako já. 


Teď nastal ten nejtěžší krok. Vybrat ten správný příběh. V nabídce najdete rozdělení dle věku dítěte a poté si můžete vybrat z několika rozdílných příběhů. Já například vybrala pohádkový příběh o Krokodýlovi, který neuměl plakat. Při objednávce jsem vyplnila celé jméno, jež má být použito v příběhu, nahrála synovcovu fotku, napsala věnování a bylo to! Kniha mohla jít do tisku!


Doba trvání je trochu delší, cca 14 dnů, takže pokud uvažujete o knize k vánocům nebo třeba coby originální dárek k Mikuláši, neváhejte příliš dlouho, aby kniha stihla včas dorazit. Kniha Vám dorazí v papírové obálce, která je přelepená krásnou samolepkou. 


Osobní knihy nejsou pouze pro starší děti, já sama nechala vytvořit knihu pro skoro čtyřletého synovce, ale najdete zde i tématická leporela s jednoduchými básničkami, opět se jménem Vašeho dítka pro děti od jednoho roku. Zde vám nabízí odkaz na výběr knih, ať to nemusíte v případě zájmu dlouho hledat. 

Doufám, že jsem Vám představila zase něco jiného a snad Vás i nalákala na netradiční a originální dárek pro Vaše děti, vnoučata, synovce, neteře a další. Pro zajímavost nabídnu ještě ukázku krásné ilustrace celé knihy. 

Díky za přečtení knižního tipu až sem! 

Vaše

3 komentáře:

  1. Tak tohle je úžasný tip na dárek. Určitě jej využiji. :)

    OdpovědětSmazat
  2. Nejlepsi dárek od Ježíška. Lukášek je nadseny a pyšný, že je knížka o něm. Navíc lze doplnit věnování které mu zůstane napořád. Dekujeme

    OdpovědětSmazat