úterý 19. listopadu 2019

Co právě čtu?

Výsledek obrázku pro book wallpaper

Zdravím všechny své čtenáře,

blog funguje po návratu na blogovou scénu "už tři týdny" a opět se do toho pomalu dostávám, ale jak určitě sami víte, ty začátky jsou prostě těžké. Po dvou letech se najednou pustit do psaní recenzí, naučit se znovu pracovat s blogem a vybudovat si nějaké jméno a přilákat oblíbené čtenáře. No a řekla bych, že poslední zmíněné je pro mě tím nejtěžším. Ale na to je času ještě dost. Na druhou stranu za vším tím náročným stojí i něco pozitivního, a to je čtení knih, na které mám na rizikovém těhotenství ve srovnání s učitelskou prací čas. I když většinou jen po večerech. A tak jsem si říkala, že Vám ukáži, co právě teď leží na poličce u mé postele a prochází mi pod rukama. 

Málokdy čtu více knih najednou, pokud se tak stane, píšu si poznámky, abych na některé důležité body v recenzi náhodou nezapomněla. Poznámky si píšu občas i u čtení jedné knihy, protože jak myslím na více věcí najednou, občas se něco z hlavy vykouří. Jistota je jistota. Teď ale ke knihám, které mám v plánu číst. Momentálně mám rozečtenou knihu Jáma od britské autorky C. J. Tudor. Pokud je Vám jméno povědomé, bude to tím, že se skloňovalo minulý rok díky její debutové knize Kříďák, kterého mám samozřejmě také doma. Jsem teprve na začátku a prozatím nic moc. Ale nemám příliš velké očekávání, protože Kříďák mě zas tak neoslovil. Navíc už od úplného začátku se musím smát nad nesmyslným slovosledem a překladem. No uvidíme. (PS:KNIHA DOČTENA A HRŮZA) 
Druhou - opět rozečtenou - knihou je dánský thriller Kaštánek, který je o zavražděné ženě u níž se našel panáček z kaštanů. Na tom by nebylo zas tak nic zvláštního, pokud by se na něm nenašly otisky prstů zmizelé dívky. I v tomto případě jsem teprve na začátku, ale dle autorova stylu psaní si myslím, že se mi kniha bude líbit. Kaštánek


Další z rozečtených knih je taková kniha nekniha. Čtu si ji ve svém volnu po menších částech neboť studuje a popisuje historii a tradice mého nejoblíbenějšího seriálu 90.let - PŘÁTELÉ. Tato novinka byla vydaná k 25. výročí seriálu a na počest získala kniha přebal vstupních fialových dveří, jež jsme v seriálu tolikrát viděli. Prozatím se mi novinka líbí, jen mám trochu menší problém v dlouhých pasážích, které kniha obsahuje. 


Přátelé

No a na závěr dvě recenzní knihy, na které se chystám po přečtení Jámy, tedy knihy číslo jedna v tomto článku. Díky spolupráci s COSMOPOLIS a díky úžasné Báře Srncové budu mít tu čest číst Bryndzovu novou kriminální sérii v čele s další detektivní hrdinkou Kate Marshall- Kanibal z Nine Elms a také skutečné příběhy o životě devíti židovských dětí v knize Děti holocaustu. Na obě jsem velmi zvědavá. 

Děti holocaustu
Kanibal z Nine Elms

Myslím, že na mé oblíbené podzimní čtení toho mám teď celkem dost a jedna kniha vypadá lépe než ta druhá. Jak se mi budou knihy líbit pak dám vědět v recenzích. 

A jaké knihy čtete právě teď VY?!

Díky za přečtení článku až sem!
Vaše


14 komentářů:

 1. Já mám rozečtenou papírovou knihu Copatá máma a v mobilu e-knihu Modlitba za Černobyl :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copatá máma mě zaujala na jednom blogu :) Tak jsem zvědavá, jak se ti bude líbit :)

   Smazat
 2. Já se nyní nemůžu nabazit Knih od Stevna Robinsona. Jeho vrácení do minulosti je fantastický. Místo spánku čtu a čtu 😂

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D:D To znám, jen počkej až si přečteš nového Bryndzu :D

   Smazat
 3. Kaštánka mám už nějakou dobu vyhlídnutého. Trochu mi připomíná Sněhuláka od Nesbøho, který se mi hodně líbil. Tak si počkám na tvůj komentář. :)
  Momentálně se prodírám knihami z povinné četby a pomaloučku polehoučku si užívám Bouři mečů od Martina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak povinná četba je občas zlo :D Pamatuji si, jak jsem milovala číst všechno kolem, jen ne státnicovou četbu :D

   Smazat
 4. Jáma a Kaštánek mě velmi lákají, ale kdo ví kdy se k nim dostanu.
  Jinak já teď mám rozečtené dvě knihy, a to Serotonin a Ať na mě prší život. Přičemž k tomu ještě čtu knihy pro prezentaci do školy. :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No Jáma byla hrůza :D Jsem ráda, že to je za mnou :D

   Další četba do školy koukám :D

   Smazat
 5. Překročit všechny hranice :) A zatím super!

  OdpovědětSmazat
 6. Pratele me taky zajimaji. Ja momentalne ctu V temnu od nakl. Cosmopolis...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prozatím jsou takové dlouhé, ale určitě je to zajímavé čtení.

   V temnu mě taky láká!

   Smazat
 7. Já jsem snad konečně úspěšně porazila čtecí krizi, doufejme, že to tak vydrží. Knih mám totiž rozečtených pět a moc ráda bych je postupně dokončila všechny, tak uvidíme, jak úspěšná budu.

  OdpovědětSmazat
 8. Tešíme sa, že si opäť našla cestu späť k blogovaniu a už teraz sa teším na recenzie a tipy na čítanie. Aj keď momentálne, priznávam, čas na čítanie je minimálny od pôrodu dcéry, ale ja sa poznám. Je to len dočasné a skôr či neskôr sa k tomu vrátim. Takže už asi tri týždne na stole mi stojí historická kniha Opiove vojny a neviem sa k nej dopracovať. No v hľadáčiku mám titul Tam kde sa les dotýka hviezd na doporučenie od blogerov, tak snáď sa mi ju podarí prečítať. Uvidíme.

  OdpovědětSmazat