neděle 27. října 2019

Podzimní knižní novinky


Každý rok volá podzimní počasí k trávení volného času s hrnkem teplého čaje a knihou. Tento rok jako kdyby ale léto nechtělo dát své poslední sbohem. Mnoho z lidí proto raději tráví co nejvíce času venku a načerpává novou sílu ze slunečních paprsků. Já coby milovník chladu - podzim/zima - potichu trpím a snažím se nestěžovat na teplé dny, které si všichni kolem mě užívají.  I tak ale poctivě chodím každý den na procházku, přestože to pro mě znamená zadýchávat se na každém kroku pod stále žhnoucími paprsky (podzimního) slunce a malého človíčka tlačícího na moji bránici. Večer padnu za vlast a knihu stoprocentně vnímám asi jen hodinu. Přesto si poctivě jako každý knihomol dělám slušnou zásobu knih na chladné večery, které určitě jednou přijdou. Musí. Výsledek obrázku pro žena mého života
Tim WEAVER : Žena mého života 

Jako první jsem si pořídila a zároveň i rozečetla poslední novinku od Tima Weavera - Žena mého života. V hlavní roli oblíbený soukromý vyšetřovatel David Raker. Hlavní myšlenka prozatím posledního dílu se týká znovuobjevení Derryn Rakerové, mrtvé/ nemrtvé manželky Davida. Zdá se Vám to povědomé? Ještě aby ne. Vzpomeňte si na dubnovou novinku B.A.Paris: Přiveď mě zpátky, ve které se po několika letech objevila dávno ztracená manželka Leyla. Troufám si ale už teď říci, že Weaverovka je mnohem propracovanější a napínavější. ANOTACE

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem  soukromého vyšetřovatele Davida Rakera.  Představí se jako jeho manželka Derryn.

Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory.  Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka  je už osm let mrtvá. 

Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova  vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže.... všechno je pryč. A navíc se v případu brzy  stává hlavním podezřelým. 

Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle jeho žena, kterou miloval  a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno: své vzpomínky, zdravý rozum i život....Výsledek obrázku pro jo nesbo nůž
Jo NESBO : Nůž


Coby další kniha do sbírky mi přibyla novinka Nůž od norského spisovatele Jo Nesba. Je to sice už dvanáctý díl s Harry Holem a já stále bohužel nestihla přečíst ani jeden. Jsem v tomhle trochu ostuda, ale pokaždé když jsem se na první díl chystala, najednou vyšly knihy pro mě více zajímavější. Jednou se ale k tomu určitě dostanu . Prozatím jsou knihy od Jo Nesba čteny moji rodinou a přáteli. 
ANOTACE

Harry Hole balancuje nad propastí. Už mnohokrát se probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení horší než jindy. kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a z předchozího večera si nepamatuje vůbec nic. Střípky událostí však postupně vyplouvají na povrch a Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil. Protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Výsledek obrázku pro ta lepší z nás

Zde máme velice důležitou knihu pro letošní podzim. A v čem je tak výjimečná? No právě díky této knize jsem se vrátila zpět do blogové sféry. To mi totiž takhle jeden den přišel email od Šárky Šilhartové z nakladatelství GRADA ( jehož součástí je také nakladatelství METAFORA) o navázání / obnovení spolupráce. Už nějakou dobu jsem o psaní recenzí přemýšlela, ale pořád mi chyběl ten poslední krůček. A jak to tak bývá osud zasáhl sám. A tak zde stojím s novým blogem. Ještě jednou moc děkuji a moc se těším na novinku od americké autorky.


LogoVýsledek obrázku pro grada


ANOTACE

Chloe a Nicky, dvě sestry, každá naprosto jiná. Ambiciózní a úspěšná Chloe se po studiích přestěhovala z rodného Clevelandu do New Yorku, kde získala vysněnou práci ve vydavatelství časopisů. Její starší sestra - vždy divoká a víc než nezodpovědná - se mezitím provdala za nadějného mladého právníka Adama Macintoshe a porodila mu syna Ethana. Postupem času se sestry navzájem odcizily. 

Nyní, o víc než patnáct let později, se jejich život dramaticky změnil - Adamovou ženou je dnes Chloe. Poté co je Adam ve svém víkendovém domě zavražděn, musí Chloe, ač nerada, do svého života  vpustit biologickou matku svého dospívajícího syna - svou starší sestru. Když ale policie označí za podezřelého z vraždy Ethana, musí obě ženy odložit nedůvěru a starou zášť, aby ochránily své nejbližší.. Dokážou ale uniknout své minulosti?Výsledek obrázku pro harry potter a ohnivý pohár ilustrované vydání
J.K.ROWLING : Harry Potter a Ohnivý pohár

Prozatím poslední podzimní knihu Vám nemusím snad ani představovat. Harry Potter se dotkl určitě každého z nás. A kdo nečetl knihu, viděl alespoň film. Knihy o mladém čaroději čtu již potřetí, ale tentokrát v novém a doslova kouzelném provedení, za které můžeme děkovat ilustracím od Jima Kaye. Na prozatím poslední díl jsem čekala dlouhé dva roky. Už jsem se i bála, že se nakladatelství Albatros rozhodlo ukončit vydávání ilustrované edice. Již brzy čekejte samostatný článek věnovaný této nové edici Harryho Pottera. 

ANOTACE


V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho  smrtící úkoly, draci a temní čarodějové, ale s pomocí svých nejlepších přátel Rona a Hermiony to Harry možná přežije..

To je z podzimních novinek pro tuto chvíli všechno. Ještě čekám několik přírůstků například genealogickou novinku od Steva Robinsona: Smrtící hry a Jámu od autora C.J.Tudora ( Kříďák) 

A jaké jsou Vaše podzimní novinky?


Díky za přečtení až sem! 
Vaše10 komentářů:

 1. A great post! I love your blog. Your content is very interesting < 3
  I am following you and invite you to me
  https://milentry-blog.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 2. Pěkné přírůstky :-)
  Ty třeba stíháš Weavera, já od něj nečetla nic, co se týče Nesba, skončila jsem u Pentagramu, Spasitele jsem si nadělila loni k vánocům a ještě se k němu nedostala. Ale už chci konečně přečíst toho vychvalovaného Sněhuláka!
  Jámu si chci taky pořídit, Kříďák se mi líbil hodně!
  Jinak pěkný blog, jsem ráda, že jsi zpět :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň v tom nejsem sama :D
   Děkuji moc, také jsem ráda, ale než se do toho zase dostanu bude chvíli trvat :D

   Smazat
 3. Moc hezké přírůstky. Z thrillerů nebo detektivek mě neláká nic. A tomu ilustrovanému vydání oblíbeného HP odolávám. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však já vím, že ty čteš úplně něco jiného :D Ale to vůbec nevadí :)
   I tak děkuji :)

   Smazat
 4. Vítej zpátky! :-)
  Přírůstky jsou super, určitě jsem zvědavá na ilustrovaného HP, kterého dostane ségra k Vánocům :-D No a Ta lepší z nás na mě taky čeká, tak snad nezklame.
  Přeju hezké čtení :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :)
   Tak jsem zvědavá, jak se ti bude líbit :)

   Smazat
 5. Harryho uz mam doma, pustim se do nej pristi mesic :-) ♥

  OdpovědětSmazat